wyszukiwanie zaawansowane
» » BŁOTNIKI I OSŁONY

BŁOTNIKI I OSŁONY

BŁOTNIKI I OSŁONY

Błotniki i osłony rowerowe

Rozwijająca się infrastruktura rowerowa zachęca do przemieszczania się rowerem do pracy,  szkoły, sklepu czy do znajomych. Jednak niektórzy obawiają się, że podczas jazdy ich ubranie ubrudzi się i po dotarciu na miejsce będą wyglądali nieelegancko. Ten problem można jednak rozwiązać poprzez zamontowanie błotników lub osłonek wykonanych z wysokiej jakości materiałów.

 

Błotniki rowerowe należy dobrać do rodzaju posiadanego roweru. Nieco inne osłonki pasują do rowerów miejskich, górskich, MTB lub szosowych. Błotniki rowerowe różnią się od siebie także sposobem montażu: mocowane do sztycy, do ramy, dolnej rury ramy, pod łańcuch. Kolejną kwestią jest wybór materiału, z którego wykonane są osłonki. Możemy zdecydować się na plastik lub na blachę. Metalowe błotniki rowerowe charakteryzują się zdecydowanie większą odpornością na pękanie, więc podczas upadku czy zderzenia nie połamią się.

 

Jakie kwestie należy jeszcze rozważyć, kupując osłonki? Powinniśmy przemyśleć, czy zależy nam na stałej ochronie przed błotem czy wielokrotnym demontażu błotników. Jeśli posiadamy jeden rower, którym przemieszczamy się zarówno w mieście, jak i w terenie, wtedy mogą przydać się osłonki przystosowane do szybkiego odczepienia od jednośladu. Innym aspektem jest poziom ochrony. Dostępne są błotniki osłaniające ponad połowę koła oraz takie, które nachodzą jedynie na górną część opony.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą błotników i osłonek rowerowych marek Kross oraz Kellys dostępnych w naszym sklepie internetowym.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl